Oprysk Iglaków „Mineral żel”

W ostatnim czasie otrzymaliśmy zapytanie odnośnie możliwości zastosowania nawozu do iglaków z serii „Mineral Żel w formie oprysku do tui szmaragdowych. Podane zostały dodatkowe informacje, iż  wokół tego żywopłotu jest rozciągnięta folia i przysypana kora.

Nawozy „Mineral Żel” mogą być użyte również w formie oprysku. Stężenie roztworu do zabiegu z użyciem opryskiwacza należy wykonać takie jak w przypadku podlewania roślin roztworem nawozu „Mineral Żel„. Warte zaznaczenia jest, iż stosowanie nawozów poprzez oprysk jest zabiegiem interwencyjnym i znajduje zastosowanie w przypadku bardzo szybkiego dokarmiania roślin. Roślina powinna mieć stały dostęp składników pokarmowych z poziomu systemu korzeniowego.

Agrowłóknina ogrodnicza jest przepuszczalna dla składników pokarmowych dlatego można Pan podlewać tuje bezpośrednio przez agrowłókninę. Zwracać należy tylko uwagę na ilość użytego roztworu nawozowego i w takim przypadku tuje należy podlać bardziej obficie.

W naszej ofercie dostępne są nawozy granulowane. Rozsypane na powierzchnie gleby stopniowo uwalniają składniki pokarmowe które dostają się w obręb systemu korzeniowego skąd są pobierane.

Pytania i porady